Pēdējās izmaiņas: 17.05.2019

Eiropas Komisijas pārstāvji apciemo Dvietes projektu

2013. gada 2. jūlijā Dvietes LIFE+ projektu apmeklēja Eiropas Komisijas LIFE vienības pārstāves Rozmarija Hingsamera (Rosemarie Hingsamer) un Sjūzana Brasāra (Susan Brassart), kā arī Rolands Ratfelders no ārējā monitoringa komandas (Astrale GEIE).

Priekšpusdienā LDF birojā Rīgā, klātesot visu projekta partnerorganizāciju pārstāvjiem, projekta grupa sniedza ziņojumu par tā gaitu – projekta vadītājs Edmunds Račinskis informēja par biotopu apsaimniekošanas pasākumiem un monitoringu, Ilze Priedniece (LDF) un Ieva Goba (Elm media) - par sabiedrības izglītošanas pasākumiem, Rūta Abaja (Vides risinājumu institūts) – par griezes biotopu modeļa izstrādi. Vienlaikus notika arī projekta finanšu dokumentu pārbaude.

Pēc pusdienām projekta pārstāvji un viesi devās uz projekta teritoriju – Dvietes palienes dabas parku. Putnu salā tikšanās dalībnieki aplūkoja projekta ekspozīciju „Gulbjos" un pagājušajā rudenī uzcelto skatu platformu Putnu salā. Pēc tam notika neliels pārgājiens pa Dvietes palienes pļavām, novērtējot ganīšanas ietekmi uz pļavu augāju, cīņu ar krūmu atvasēm atjaunotajās pļavās. Viesiem bija iespēja redzēt arī govju ganāmpulku ar nesen dzimušiem teļiem.

Pēc Dvietes palienes apmeklējuma EK LIFE vienības pārstāves un Rolands Ratfelders devās Daugavpils virzienā, lai nākamajā dienā apciemotu LIFE+ Herpeto-Latvia projektu.

Ilze Priedniece

12.07.2013.